Het nieuwe fietsen: e-mountainbiken

Vorige maand was ik in Brides les Bains in de Savoie en ging ik e-mountainbiken. En dat was heel erg gaaf! In een eerdere blog vertelde ik je alles over mijn trip, maar het e-mountainbiken zelf verdient zeker zijn eigen blog.
Helm op en gaan
Van tevoren wist ik niet goed wat ik moest verwachten. Ik had überhaupt pas 1 keer op een normale e-bike gezeten. Maar dat kwam helemaal goed. Korte uitleg, helmpje op en gaan! En zo simpel was het.
Ik fietste op een Scott e-bike met de accu op de stang. De fiets had verschillende ondersteuning standen: eco, tour, emtb en sport. Tussenliggend was het zaak om de versnellingen op de ondersteuning aan te passen. De “tour” ondersteuning brengt je al een heel eind en stukjes omhoog fietsen gaat dan ook prima met deze ondersteuning. Voor de steilere stukken doe ik toch even de “emtb” stand aan. De e-mountainbike zelf is zwaarder dan een normale mountainbike, maar daar had ik zowel in het fietsen als in het downhillen niet veel last van.
Groepsactiviteit
Het e-mountainbiken is echt een perfecte groepsactiviteit. Iedereen kan het zo makkelijk of moeilijk maken als ze zelf willen. Zo fietste ik met anderen die veel vaker op de fiets zitten, maar doordat ik mijn ondersteuning hoger had staan, konden we allemaal een leuk ritje maken. Ook is de ondersteuning makkelijk te besturen en raak je heel snel gewend aan het fietsen op een e-mountainbike.
Daarnaast kan je met een e-bike op veel meer plekken komen en hogere klimmetjes maken zonder direct uitgeput te zijn. En zo kom je dan op de meest prachtige plekjes! Dan zijn je gefietste kilometers het nog meer waard.
Downhill
Net als met de normale mountainbike kan je ook met een e-mountainbike downhillen! En dat is super! Vooral omdat je niet zomaar de lift met je fiets hebt genomen, maar gewoon omhoog bent gefietst! Weer een voordeel van zo’n e-mountainbike.
Ik ben in elk geval helemaal overgehaald. Wat gaaf is dit! Dit is echt het perfecte sportieve groepsuitje voor je volgende vakantie!
Tessa is een fanatieke sporter, die houdt van reizen en nieuwe dingen uitproberen. Als redacteur al jaren actief voor Snowrepublic en sinds 2017 ook voor Mountainreporters.