Review: Salewa Capsule Zoom II tent

Onze reizen zijn mede mogelijk gemaakt door Bergans of Norway
Ik verklap het gelijk. De Salewa Capsule Zoom II is een toptent. Een goede allrounder. Ontworpen als expeditietent, voor terrein waar je tent echt je huisje wordt. En voor terrein waar je met de tent moet lopen, maar waar je toch nog veel ruimte tot je beschikking wilt hebben.
Zoals de naam al zegt kan je deze tent naar wens groter of kleiner maken. De basis van de tent is de gele enkeldakstent. Dit kan uitgebreid worden met 1 of 2 grijze voortenten. Deze luifels zijn eenvoudig aanritsbaar en geven veel extra ruimte. In slechte weersomstandigheden zijn ze eigenlijk noodzakelijk om de binnenkant van de tent (waar je slaapzak ligt) droog te houden. Je gaat bij regen dan eerst in de voortent zitten, rist vervolgens de voortent dicht en trekt je natte kleren uit. Daarna ga je pas in de basistent naar binnen. Zonder een voortent regent of sneeuwt alles naar binnen op de plek die je juist droog wilt houden (heb ik al vaak meegemaakt helaas…).
Ook geeft een voortent veel extra opslagruimte. Er zijn natuurlijk veel tenten op de markt die een voortent hebben maar het grote voordeel van Capsule Zoom II is dat je zelf kan bepalen of je behoefte hebt aan een voortent of niet. Zonder de twee voortenten is de tent aanzienlijker lichter en is er veel minder pakvolume. Een goede toepassing is bijvoorbeeld bij een klimexpeditie. Als je de tent in het basiskamp gebruikt wil je lekker veel ruimte hebben om je spullen uit te stallen. Als je een vooruitgeschoven kamp opzet en met de tent moet lopen laat je de luifels in het basiskamp achter, zodat je lichtgewicht op pad bent. In de gele basistent is het comfortabel slapen voor 2 personen. Je hebt genoeg ruimte voor 2 grote slaapmatten en er is genoeg plek voor wat kleine spullen. Twee 40l rugzakken passen er ook prima bij. Als je meer bij je hebt is het beter om er een voortent aan te ritsen. lees verder op gearlimits.com
Sinds mijn jeugd tot heden heb ik een veelheid aan sporten beoefend. Mijn eerste sporten als kind waren judo en atletiek. Later zijn daar fietscross, hiken, mountainbiken, kyokushin karate, duiken, honkbal, golf- en windsurfen, roeien en krav maga bijgekomen.