Het Banff Mountain Film Festival komt. En jij kunt er gratis bij zijn!

Het Banff Mountain Film Festival komt. En jij kunt er gratis bij zijn!
Door Edwin Hagenouw
Elke herfst ontmoeten de insiders van de outdoorbranche elkaar in het Canadese stadje Banff voor de uitreiking van de „Outdoor Oscars”. Het Banff Mountain Film and Book Festival is een van de meest gerenommeerde bergfilmfestivals van de wereld en is inmiddels al 43 jaar een vaste afspraak in de agenda’s van de filmers, fotografen en atleten. Aansluitend aan het negen dagen durende festival in Canada, gaat een keur van de bekroonde films op wereldreis en tovert spannende avonturen en outdoorverhalen op het grote witte doek.
HET PROGRAMMA VAN 2019
1. EIS UND PALMEN
Jochen Mesle en Max Kroneck doen een extreme Alpenoversteek: 1.800 kilometer, 35.000 hoogtemeters. In slechts vijf weken fietsen ze van Zuid-Duitsland naar Nice en dalen en passant de fraaiste toppen van de Alpen op ski’s af. Omdat sommige Alpenpassen medio mei nog volledig dichtgesneeuwd zijn, moeten ze ook tussen de toppen geregeld overstappen op ski’s. En de fietsen en de bepakking? Die nemen ze dan gewoon op hun rug…
2. RJ RIPPER
Wat doe je wanneer je moeder je fiets verkoopt aan een oud-ijzerhandelaar en je totaal geen geld voor een nieuwe hebt? Bouw je er zelf een? Rajesh Magar uit Katmandu deed dit inderdaad en is inmiddels een van de weinige professionele mountainbikers van Nepal.
In zijn portret „RJ Ripper“ krijgen we te horen hoe hij dit voor elkaar gekregen heeft. In zijn land is een dergelijke carrière nog veel uitzonderlijker dan bij ons, ondanks dat het plezier in het mountainbiken beslist universeel is.
3. THE MIRNAVATOR
Mirna Valerio is ultra-hardloopster uit overtuiging, maar op het eerste gezicht zou je dat helemaal niet denken. Dat „mensen als zij“ helemaal niet op een trail thuishoren en dat „echte hardlopers“ zeker geen overgewicht mogen hebben, hoort ze steeds opnieuw. De Amerikaanse vraagt zich daarbij af: waarom?
Mensen kunnen toch gewoon accepteren dat niet iedereen even rank en slank is en ook rondere mensen veel plezier aan beweging kunnen beleven? „The Mirnavator“ is een film die tot nadenken stemt, namelijk over de eigen vooroordelen…
4. SURVIVING THE OUTBACK
Er zijn niet veel avonturiers die het risico zouden nemen om zes weken alleen in de Australi-sche outback door te brengen. En dat ook nog zonder proviand of drinkwater.
Zo niet Micheal Atkinson. De Australiër is op zoek naar de sporen van twee Duitse vliegtuigpioniers, die 86 jaar geleden een noodlanding moesten maken in de afgelegen Kimberley Region in het Noordwesten van Australië. De vraag is, of het hem lukt de bewoonde wereld, die 450 kilometer verderop ligt, te bereiken. Met een uitrusting uit 1932.
5. THE BEAVER BELIEVERS – MEET SHERRI TIPPIE
Sherri Tippie voelt liefde voor de bever en doet er alles aan om deze dieren te beschermen. Daarom heeft deze kapster al 28 jaar lang een bijzondere hobby: bevers verhuizen! Sherri zorgt ervoor, dat bevers die met hun dammen en meertjes voor overlast zorgen, een nieuw thuis krijgen.
En wel daar, waar ze werkelijk van nut kunnen zijn en hun regulerende invloed op het ecosysteem kunnen uitoefenen. Te lang werd de betekenis van de bever onderschat; het wordt tijd dat dit verandert!
6. TGR FAR OUT: KAI JONES
“Daarvoor ben je nog te jong!” Deze zin kan Kai Jones absoluut niet meer aanhoren. Maar is dan alles wat leuk is op elfjarige leeftijd verboden? Nee, er zijn dingen die niemand hem kan afpakken: skiën!
Zo gek is dat niet. Zijn vader maakt al 23 jaar succesvolle skifilms. Wat ligt er meer voor de hand dan de eigen zoon zo jong mogelijk voor de camera te laten figureren? Jong talent moet immers gestimuleerd worden.
Zeven voorstellingen in Nederland
Moving Adventures brengt het Banff Mountain Film Festival vanaf februari 2019 naar Europa. In april is ‘Banff’ gastheer met zeven voorstellingen in Nederland. Hieronder vind je de agenda.
10-04-2019, 19.00u.: Utrecht, Kinepolis Jaarbeurs Utrecht
11-04-2019, 19.00u.: Enschede, Kinepolis Enschede
12-04-2019, 20.00u.: Den Haag, Lourdeskerk Scheveningen
14-04-2019, 20.00u.: Eindhoven, Evoluon Eindhoven – Philips Hall
15-04-2019, 20.00u.: Rotterdam, Theater Zuidplein
16-04-2019, 20.00u.: Amsterdam, Meervaart Theater
17-04-2019, 19.00u.: Groningen, Kinepolis Groningen
Er worden zes korte films vertoond met een totale speelduur van ongeveer twee uur. Het programma van 2019 biedt een bonte mengeling van de meest uiteenlopende disciplines uit de outdoorsport. De bezoeker gaat niet alleen op reis naar landen dichtbij en ver weg, maar gaat ook op ontdekkingstocht in het dierenrijk. Banff zorgt daarbij niet alleen voor een paar verrassende momenten, maar maakt ook korte metten met vooroordelen.
Een sprankelende trailer
Neem een voorproefje op het nieuwe programma met de officiële trailer van het Banff Mountain Film Festival:
Wil jij vrijkaarten winnen? Dat kan!
Vanzelfsprekend is Mountainreporters partner van het Banff Mountain Film Festival in Nederland. En daarvan profiteer jij mee. We verloten maar liefst zes (drie maal twee) vrijkaarten onder onze lezers en volgers. We kozen dit jaar voor de voorstellingen in Utrecht (10 april), Eindhoven (14 april) en Groningen (17 april).
Wat moet jij doen om twee vrijkaarten te winnen?
- Laat hieronder, bij de reacties, weten naar welke voorstelling jij zou willen gaan en met wie (alleen mag ook natuurlijk!)
- Schrijf je in voor de Mountainreporters Nieuwsbrief (klik hier)
- Like onze Facebookpagina (klik hier)
Deze winactie heeft een looptijd tot 15 maart 2019.
Ik ben eigenaar van Reisschrijvers Media, uitgever van online reismagazines Mountainreporters, Snowrepublic, Alpenweerman en OutdoorDichtbij. Ik ga graag wintersporten, watersporten en bergwandelen, met een grote passie voor oceanen en bergen. Het is mijn doel jullie te inspireren om net als wij ongerepte bestemmingen te gaan verkennen en om je daar over te geven aan de uitbundigheid en intensiteit van de natuur.
Eindhoven met mijn superavontuurlijke vrouw Wilma!!!
Met “Enjoy With The People Who Give You ENERGY (#EWTPWGYE)!!!-groet,
Theo “SurvivalTrotter” Brouwers
In Groningen samen met mijn sportieve verloofde Aeilt de Witt
Met Jenny in Utrecht Outback of Eis und Palmen
Gaaf! Graag in Eindhoven 🙂
Met Jenny in utrecht, outback of Eis und Palmen.
Ja, heel graag! Met mijn man Ron, in Utrecht of Eindhoven.
Ja gaaf! Met Koen Reijers.
En op welke locatie Jorrit?
Ik zou graag met mijn fbloze vriendje naar Eindhoven gaan
Eis und Palmen met Rob, in utrecht(kan dat laatste..)
Net een koga worldtraveller gekocht, 1001 ideeën en ook benieuwd naar deze trip
In Utrecht met Meta die bij haar volgende reis ook een film kan maken
Naar Groningen met mijn vriend Dennis van Dijk.
Mijn voorkeursfilm is de Australische en mijn voorkeurslocatie Utrecht.
Wie wil je meenemen als je wint of zou je alleen willen gaan?
In Groningen graag (was ik vergeten te vermelden)
Klimmen en hardlopen doe ik alleen, maar ontdekken en ATB’en doe ik samen. Ik neem FBloze Niek mee zodat we weer nieuwe ideeën op kunnen doen.
Eis und palmen met de Coolste vriend die ik heb; Rick. Omdat jij op de mont blanc geen palmen gaat zien vriend! ?
En op welke locatie Maria?